Продавець КофеМанія розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1198 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 08:00 найближчого робочого дня (завтра, 09.10).

вул. Промислова 5 б, Гнивань, Україна
Додати відгук

Як правильно молоти каву: види помолки та рекомендації

Як правильно молоти каву: види помолки та рекомендації

Тільки свіжомелена кава дає можливість на всі 100% насолодитися смаком, ароматом зерен. Цю істину знають справжні кавомани, баристи та й прості шанувальники напою. Але як правильно молоти каву в зернах, щоб отримати при її заварюванні всю гаму органолептичних відчуттів – відомо небагатьом. Розкриємо сьогодні ці секрети, щоб кожен зміг у домашніх умовах радувати себе бадьорим, ароматним напоєм.

Види помелу кавових зерен

Перш ніж перейти до питання, як правильно перемолоти каву в зернах, зупинимося на видах помелу, щоб розуміти, що саме необхідно кожному окремому способу заварювання. Адже дотримання цього є першочерговим. Мета, що стоїть перед помелом зерна, – збільшення кількості твердих часточок для кращої взаємодії з водою, посилення ступеня розкриття потенціалу напою.

Найкраще використовувати свіжообсмажені зерна, які мають максимальний аромат та смак, властивий конкретному кавовому сорту. У них відстежується високий вміст масел, які й дають такий ефект.

Види помелу:

  1. Тонкий – ідеальний варіант для приготування напою в турці, джезві, використовується для ріжкових кавоварок еспресо. При дуже дрібному розмелі можна запарювати просто в чашці. Зовні субстанція схожа на порошок або екстра сіль.
  2. Середній – зовні мелені частинки схожі з дрібним піском. Використовуються вони практично за всіх способів приготування, оскільки це оптимальний, універсальний помел.
  3. Грубий – фракції розміром 1 мм, схожі візуально на морську сіль або тютюн. Це чудовий вибір на користь гейзерних кавоварок, кавників, френч-пресів.

Загальне правило з співвідношення ступеня помелу зі способом приготування говорить про те, що чим довше взаємодіють вода і мелена зернова кава, тим грубіші часточки. Але все ж таки середній помел вважається універсальним. Якщо перемолоти дуже дрібно, можна отримати продукт з гірчинкою, до того ж крупинки можуть засмічувати кавоварку. Якщо ж перемолоти дуже грубо, то можна не сповна отримати від зерна його аромат, смак. Тому середній помел частіше використовується, його можна заварити в турці, кавомашині.

Як правильно молоти каву в зернах?

Щоб отримати насичений, ароматний напій удома, варто молоти зерна безпосередньо перед їх приготуванням. Для цього було створено спеціальну техніку – електрокавомолку та механічну кавомолку.

Електричні кавомолки поділяються на:

  1. Роторні моделі мають ножі, які безпосередньо перемелюють зерна. Недолік такого типу, що частки виходять різними за розміром, що негативно позначається на передачі смаку, аромату готового напою. До того ж вони можуть перегрівати вміст, практично пересмажувати каву, тому вона матиме горілий запах, гіркий смак. Так як правильно змолоти каву? Потрібно робити процедуру в кілька підходів, періодично вимикаючи пристрій. Так, щоб отримати тонкий помел, варто вмикати прилад на 5 секунд, але 15-20 разів. Для середнього – по 3 секунди 12-15 разів; для великого – 3 секунди 6-8 разів.
  2. Жернові електричні кавомолки вважаються професійною технікою. Вони подрібнюють рівномірно, досить швидко. Налаштування помелу кави можна за допомогою регулювального диска, який варто знайти між корпусом і бункером. Поділів, які відповідають ступені розмелювання, може бути від 10 до 50, що залежить безпосередньо від моделі техніки, виробника. Скільки кави засипати в кавомолку жорнову? Для першого разу засипте одну порцію, грам 6-8, перемеліть її, приготуйте напій та оцініть його. Можливо, доведеться підкоригувати рівень.

Популярністю користуються також механічні кавомолки жернові, які були популярні ще в Середні віки. Дизайн багатьох моделей зберігся ще з того часу, тому їм характерний ретро стиль. Така ручна техніка дає рівномірний помел, але коштує при цьому значно дешевше за електронну. Вона якісно перетирає зернятка, але процес потребує певного часу – від 1 до 5 хвилин.

Сьогодні випускаються ручні кавомолки з керамічними, сталевими, чавунними, кам'яними жорнами. Фахівці рекомендують віддавати перевагу керамічним та кам'яним, адже вони не впливають на аромат напою. Регулюючи відстань між жорнами, користувач змінює ступінь помелу.

Вирішуючи проблему, як змолоти каву в домашніх умовах, найдешевший і якісніший варіант – механічні кавомолки, що виконують роботу професійно, з регулюванням ступеня розмелювання, і при цьому недорого коштують.

Як змолоти каву в домашніх умовах без кавомолки

Але як перемолоти каву в зернах вдома, якщо немає кавомолки? Питання складне, але вирішуване, адже немає нічого неможливого.

Спосіб намолоти каву без використання кавомолки:

  • звичайним стаціонарним блендером (не занурювальною моделлю);
  • ручною та електричною м'ясорубкою;
  • механічним млином;
  • ступкою, молотком, качалкою, каменем.

Звичайно ж, це швидше разові способи, адже вони не дуже ефективні, вимагають чимало часу, зусиль. Але все ж таки здатні виручити, якщо щось пішло не за планом.

Отже, ми сьогодні відповіли на багато питань, який помел кращий і для якого способу приготування, який варіант кавомолки є оптимальним, і скільки кави молоти у роторній моделі. А ще навіть розглянули способи, як обійтись без кавомолки підручними засобами чи іншою технікою.

Але залишилося ще одне важливе питання – де купити зернову каву вигідно, щоб насолоджуватися улюбленим напоєм щодня. Відповідь дуже проста – у компанії «Кофеманія», яка є постачальником зерна на український ринок від провідних світових виробників!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner